pogotowie ratunkowe 24 Lodz pomoc komputerowa naprawa komputerow Odwirusowanie Przyszpieszenia komputera odzyskiwanie danych oraz hasel

About  //  Theme information

Odzyskiwanie danych

odzyskiwanie danych

Czego najbardziej boją się użytkownicy komputera? Popsutego komputera oczywiście. Jednak popsuty komputer można naprawić bądź wymienić na nowy. Natomiast może stać się coś gorszego, zwłaszcza jeśli jest to komputer służbowy. Co to takiego? Utrata danych z twardego dysku. Co wtedy robić?

Awaria twardego dysku – odzyskanie danych

Mamy popsuty twardy dysk, ale zapomnieliśmy wykonać kopii zapasowych naszych danych. Co wtedy zrobić? Jeśli się na tym znasz to możesz naprawić go samodzielnie, jednak jest to opcja, której nie zalecamy. Można też odzyskać dane poprzez specjalistyczne oprogramowanie. Należy jednak pamiętać, że nie jest to gwarantem odzyskania danych. To co zalecamy wykonać to oddać dysk (lub nawet cały komputer) w ręce fachowca.

Co zrobić, żeby zapobiec usunięciu danych

Są dwie główne opcje, które pomogą Ci w należytym dbanie o dysk twardy oraz o znajdujące się na nim dane. Przedstawimy je poniżej.

Wykonuj kopie swoich danych.

Popsucie się dysku twardego oraz utrata danych może być niespodziewana. Dlatego nie ryzykuj. Załóż konto na dropboxie bądź innej chmurze i umieść tam kopie swoich plików. Pozwoli Ci to spać spokojnie, że jak nie daj boże coś się stanie to będzie mieć dostęp do nich z innego komputera. Możesz też zakupić dysk zewnętrzny, na którym umieścisz najważniejsze dokumenty. Dobrą praktyką jest umieszczać swoje pliki w dwóch kopiach, na dwóch różnych platformach bądź dyskach.

Zabezpiecz antywirusowo swój komputera

Zniszczyć nasze dane mogą również wirusy komputerowe, które mogą się dostać na przykład przez internet do naszego komputera. Dlatego istotne jest mieć za regularnie aktualizowany program antywirusowy. Oprócz wirusów należy pamiętać również o hakerach, którzy się mogą włamać i zabrać nam np. dane do naszego konta bankowego. Dlatego wymyślaj i ustawiaj trudne hasła do ważnych dla Ciebie witryn.

Jeśli potrzebujesz odzyskać dane z popsutego dysku twardego to zapraszamy do kontaktu. Przywieź do nas swój sprzęt, a my na pewno pomożemy.