pogotowie ratunkowe 24 Lodz pomoc komputerowa naprawa komputerow Odwirusowanie Przyszpieszenia komputera odzyskiwanie danych oraz hasel

About  //  Theme information

Naprawa głośnika w laptopie – na czym polega?

naprawa dźwięku w laptopie

W dobie koronawirusa więcej czasu spędzamy we własnych domach, niż na zewnątrz. Częścią naszej domowej rozrywki jest oglądanie Netflixa bądź słuchanie muzyki. No, ale chcesz, czy nie musisz mieć do tego działające głośniki… a co jeśli włączasz muzykę, a tam głucho? No przecież masz włączony dźwięk i podłączone głośniki. Już wyjaśniamy co mogło się stać i jak zaradzić temu.

Jak sprawdzić czy głośnik w Twoim laptopie się popsuł?

Głośniki podłączone, w Windowsie dźwięk włączony, więc od czego zacząć sprawdzenie ewentualnej usterki? W pierwszej kolejności sprawdź czy sterownik dźwięku nie jest uszkodzony. W tym celu odinstaluj ten, który już znajduje się w Twoim laptopie. A następnie zainstaluj jego najnowszą wersję. Sugerujemy, aby instalowany sterownik pochodził ze strony producenta. Instalacja sterownika nie jest niczym trudnym, więc powinniście sobie z tym poradzić.

Jeśli to nie pomogło, to warto sprawdzić w panelu sterowania poprawność ustawień w menedżerze audio. Gdyby powyższe porady nie pomagały, to należy sprawdzić sprzętowy kodek audio. Dlaczego? Bo może być uszkodzony i dlatego nie słychać dźwięku w laptopie. Kodek ten znajduje się na płycie głównej, dlatego lepiej, aby zajął się tym fachowiec ze specjalnymi narzędziami.

Jeśli macie problem z dźwiękiem to serdecznie zapraszamy do naszego serwisu komputerowego. Pomożemy w tej oraz innej sprawie. Skutecznie naprawimy Twój sprzęt, a Ty znów będziesz mógł się nim w pełni cieszyć.