pogotowie ratunkowe 24 Lodz pomoc komputerowa naprawa komputerow Odwirusowanie Przyszpieszenia komputera odzyskiwanie danych oraz hasel

About  //  Theme information

Naprawa laptopów – co najczęściej się w nich psuje?

naprawa laptopów

Zastanawiasz się nad tym czy kupić laptop czy komputer stacjonarny? Będziesz z nim podróżował lub po prostu masz małe biurko i wolisz mieć laptopa? Pewnie chciałbyś się dowiedzieć co najczęściej psuje się w laptopach, tak aby wiedzieć na co zwracać uwagę w pierwszej kolejności.

Co najczęściej trzeba naprawiać w laptopach?

A więc na co najczęściej zwracać uwagę kiedy posiada się laptopa? Co może nam przysporzyć najwięcej kłopotów?

Popsuty ekran

Jedna z najczęstszych usterek w laptopach jest uszkodzenie matrycy, wśród których znajduje się tzw. martwe piksele, problemy związane z układami zasilania albo przewodami. Wiele z nich jest nie możliwych do naprawy, przez co trzeba wymienić matrycę.

Przegrzanie laptopa

Innym problemem, który możesz napotkać podczas użytkowania laptopa jest przegrzanie poszczególnych komponentów. Powodem tego może być popsuty układ chłodzenia. Dzieje się to poprzez nadmierną ilość kurzu bądź starą pastę termoprzewodzącą.

Usterkę tę naprawia się najczęściej poprzez oczyszczenie układu chłodzenie oraz nałożenie na układ nowej pasty termoprzewodzącej.

Inne uszkodzenia

Grupą uszkodzeń, które również się pojawiają są zwykłe uszkodzenia mechaniczne. Są to m.in. uszkodzenia zawiasów, portów, złączy, pęknięcia kadłubków i pokryw, ale również zwarcia, przepięcia oraz uszkodzenia dysków. Powodem tych usterek są nieodpowiednie i nieostrożne korzystanie z laptopa oraz urządzeń peryferyjnych.

Jeśli macie problemy ze swoim laptopem to serdecznie zapraszamy do kontaktu.