pogotowie ratunkowe 24 Lodz pomoc komputerowa naprawa komputerow Odwirusowanie Przyszpieszenia komputera odzyskiwanie danych oraz hasel

About  //  Theme information

Dyski SSD – poznaj ich rodzaje

rodzaje dysków ssd

Wielu z nas co raz chętniej wybiera do swoich komputerów dyski SSD. Wypierają one dobrze nam znane dyski twarde HDD. Dzieje się tak dlatego, że dyski SSD są szybsze od leciwych już HDD. A wiecie, że rodzajów dysków SSD jest kilka? Dzielimy je ze względu na rodzaj użytych kości pamięci do ich produkcji. Wśród nich są SLC, TLC i MLC. A co oznaczają te skróty i czym charakteryzuje się każdy z nich? Zaraz odpowiemy na te pytania.

TLC - Triple Level Cell

Dyski typu TLC pozwalają na zapisywanie do trzech bitów, co daje możliwość zwiększenia pojemności kości bez zmiany jej rozmiaru. To najtańsza technika, ale posiadająca zadowalającą prędkość odczytu oraz zapisu. Trzeba jednak pamiętać, że niska cena TLC powoduje, że sposób przechowywania danych w komórkach jest najmniej trwałe.

MLC - Multi Level Cell

Technika MLC pozwala na zapisanie w pojedynczych komórkach dwóch bitów, dzięki czemu otrzymujemy wysoką prędkość zapisywania i odczytu danych.

SLC – Single Level Cell

Ten rodzaj dysku SSD cechuje się tym, że każda „komórka” przechowuje pojedynczy bit informacji, co pozwala na największą wydajność oraz najwyższą trwałość. Niestety rozwiązanie ro jest najdroższe ze wszystkich wymienionych, a miejscem wykorzystania tych dysków są serwery.

Jeśli chcesz zainstalować w swoim komputerze dysk SSD, albo naprawić ten który już posiadasz, to skontaktuj się z nami. Pomożemy!